grafik-tasarim

Markanıza uygun

Responsive web tasarımı

Grafik ihtiyaçlarınız için

Yaratıcı çözüm önerileri

YARATICI TASARIM AJANSI

Hedef kitlenize vermek istediğiniz mesajı, görsel ve yazılı olarak en doğru şekliyle ulaştırmayı amaçlıyoruz.

01

BİZ KİMİZ?

27 Yıldır reklam sektöründe var olan, grafik tasarım ve web tasarımı üzerine uzmanlaşmış bir tasarım ajansıyız.

02

NELER YAPARIZ?

Öncelikle sizi dinler, istek ve beklentileriniz doğrultusunda markanıza en uygun tasarımları hazırlarız.

03

HEDEFLERİMİZ

Marka değerinizi yükseltmek, satışlarınızı artırmak, portföyünüzü ve hedef kitlenizi büyütmeyi amaçlıyoruz.

Orgamis

GÜNCEL PROJELER

ORGAMİS E-TİCARET WEB TASARIMI

GRAFİK TASARIM

Grafik tasarım, genel olarak verilmek istenen mesajın hedeflenen kitleye görsel veya yazılı yollardan tasarlayarak ulaştırılmasıdır. Kurumsal kimliğin devamı niteliğinde olan tüm çalışmalar için ortak, firmanın kurumsal çizgisini bozmayan, dikkat çekici monoton ve durağanlıktan uzak, grafik anlamda doğru ve başarılı kurgulanmış olması gerekir.

Tasarım sürecinde öncelikle konu hakkında detaylı bilgi edinilir, ilgili konularda tek başına veya profesyonel bir ekip kurularak tasarım öncesi ana tema oluşturulur. Gerekli hallerde özel fotoğraf veya film çekimi düzenlenir, tasarıma ve bütçeye göre uygun görsellerin telif haklarıyla kiralanması sağlanır, istenilen çalışmaların oluşturulmasından sonra tamamlanan tasarımın basım veya yayım aşamasında gerekli teknik destek sağlanarak doğru bir şekilde sonuçlanması sağlanır.

Grafik tasarım görsel iletişim sanatıdır. İstenilen mesajı vermek bir problemse, tasarım bu problemin çözümü demektir. Tipografi, renk seçimi, hedef kitle analizi, çözüm ve tasarım sürecinin içinde yer alır…

Logo, kartvizit, poster, billboard, basın ilanı, ambalaj, dergi, kitap, tshirt, dönkart, rollup, takvim, broşür, kupa vb… Sadece grafik tasarım kategorisine birer örnektir, grafik tasarımcının amacı bu materyalleri gerek iletişim, gerekse estetik kalitesi en üst düzeyde olacak şekilde tasarlamaktır.

WEB TASARIMI

Genel olarak web tasarımı ihtiyacı günümüzde yaygın olarak kullanılan digital pazarlamanın başında gelir. Sizi doğru ifade edip en iyi şekilde temsil edecek bir website tasarımıyla şirket veya ürün imajınızı yükseltip, müşteri portföyünüzü artırabilirsiniz. Markalaşma sürecinde logo tasarım ve kurumsal kimlik ne kadar önemliyse, web tasarımınız da digital dünya da sizi temsil edecek kartvizitiniz olarak önemli bir yer tutar.

Bir firma veya ürünün adını ilk duyduğunda, bununla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen herkes internete girip araştırma yapmak ister, bu sayede sizin hakkınızda bilgi toplayabilir, marka güvenirliğiniz hakkında fikir sahibi olabilirler. Burada websiteniz devreye girer, ne kadar sade, şık, anlaşılabilir ve istenilen bilgiyi en kısa sürede karşı tarafa verebilen bir tasarıma sahipse o denli ilgi görür.

Günümüzde bilgisayar kullanımıyla ilgili alışkanlıklarımızda değişti, 2017 itibariyle web sitesi trafiğinde cep telefonu kullanımı, masaüstü veya dizüstü cihaz kullanımını geride bıraktı, artık hemen hemen herkesin kullandığı akıllı telefonlar sayesinde her an her yerden istenilen bilgiye kolaylıkla ulaşmak mümkün. Bu yüzden güncel website tasarımlarında responsive yani mobil uyumlu tasarlanan bir site artık olmazsa olmazlardan, sitenizin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde dahi resim, yazı veya genel tasarımın bozulmadan bulunduğu cihaza gore şekillenip en doğru haliyle görünmesi gerekir.

Abartılı bir tasarım göz yormaktan ve kafa karıştırmaktan daha ileriye gitmeyecektir. Gereksiz ayrıntılarla dolu, uyumsuz renklerin kullanıldığı bir tasarım yerine sade, kolay anlaşılabilir ve firmanızın kurumsal kimliğini yansıtan şık bir web tasarımı çok daha etkili olacaktır.