Bilal Yaldırak

Kısa Hikayem

22 Temmuz 1978 İstanbul doğumluyum, evli ve bir çocuk babasıyım. İstanbul Üniversitesi Makine Bölümü’nü okuduktan sonra ilk kez 1996 yılında grafik dünyasıyla tanıştım, 2 yıl boyunca çeşitli matbaalarda bulunarak işi mutfağında öğrendim.

1998-2000 yılları arasında Moran Ogilvy & Mather Reklam Ajansı’nda grafiker olarak çalıştım, askerlik ve çeşitli iş deneyimlerinden sonra 2003-2006 yılları arasında Medina Turgul DDB’nin çizgi altı ajansı olan Grafis’te uygulamacı grafiker olarak görev yaptım. Sonrasında 10 yıl kadar ambalaj tasarımı konusunda köklü markalarla deneyim yaşayıp, renk yönetimi, repro ve baskıya hazırlık aşamalarına kadar tüm süreci takip ettim.

2016 yılında kendi şirketimi kurdum, halen yurt içi ve yurt dışında destek verdiğim müşterilerime özellikle kurumsal kimlik ve ambalaj tasarımı konularında destek olmaya çalışıyorum.

26 yıl önce başladığım tasarım serüveni, her çalıştığım projede üzerine yenilikler katarak büyümeye devam ediyor. Her geçen gün değişen dünya trendlerini yakından takip ederek, özgün ve yenilikçi ruhumu korumaya özen gösterip, bunu da yaptığım işlere yansıtmaya devam ediyorum...

Bilal Yaldirak imza