Slider-4.jpg

Ürün ambalajınıza özel

Paketleme seçenekleri

Eski tasarımınıza uygun

Yaratıcı çözüm önerileri

YARATICI AMBALAJ TASARIM AJANSI

Ürün ambalajı ne kadar doğru tasarlanırsa, hedef kitlesini de aynı oranda kendisine çeker.

01

BİZ KİMİZ?

27 Yıldır reklam sektöründe var olan, özellikle son 13 yıldır ambalaj tasarımı üzerine yoğunlaşmış bir tasarım ajansıyız.

02

NELER YAPARIZ?

Ürününüzün ruhunu yansıtacak, rafta diğer rakiplerinden sıyrılarak öne çıkmasını sağlayacak, doğru tasarımlar yapıyoruz.

03

HEDEFLERİMİZ

Marka değerinizi yükseltmek, satışlarınızı artırmak, portföyünüzü ve hedef kitlenizi büyütmeyi amaçlıyoruz.

Egea-Food

GÜNCEL PROJELER

EGEAFOOD KUTU TASARIMI

AMBALAJ TASARIMI

Ambalaj tasarımı ürünün kimi zaman önüne geçen, rafta rakipleri arasından sıyrılmasını sağlayan, kısacası onu var eden kıyafeti gibidir. Bir ambalaj ne kadar başarılı tasarlanırsa, hedef kitlesini de aynı oranda kendisine çeker.

Ambalajın temel sebebi her ne kadar ürünü dış etkilerden korumak, onu taze olarak saklamak olsa da, rekabet pazarında ambalajlar tasarımla buluşarak reklam ve pazarlama aracına dönüşür. Ambalaj; ürünü, zedelenmelere, çarpmalara, ıslanmalara ve düşmelere karşı etkilerden korurken aynı zamanda tasarımıyla içerisindeki ürünün varlığını tanıtır, ben buradayım demesini sağlar.

Ürünü konuşturan şey ambalaj tasarımı olduğu için bu noktada tasarımcının yenilikçi ve doğru fikirlerle dolu olması gerekir. Bugüne kadar yaptığım ambalaj tasarımlarında ürünü ön plana çıkartacak, kişilerin algıda seçicilik yapmasına sebep olacak şekilde dikkat çekici, rakip ürünlerin önüne geçecek tasarımlar yapmaya çalıştım. Bunları yaparken ürünün özelliklerini, tarihçesini, müşteri profilini ve rakiplerini iyi araştırmak gerekir. Ancak böyle bir araştırmadan sonra sağlıklı ve başarılı bir ambalaj tasarımı üretilebilir.

Ambalaj tasarımında en önemli unsurlardan biri de renk seçimidir. Potansiyel alıcıya yönelik duyguları harekete geçirecek renklerin seçilmesi, satın almaya yönlendirmek için renk analizi yapılması tasarımı başarılı kılacaktır. Kullanılan renkler ambalajı canlı, neşeli, sıcak ve enerjik gösterebilirken soğuk, negatif, kötü duygular yaratacak şekilde de gösterebilir. Bu nedenle ambalaj tasarımında kullanılan görseller, desenler, yazı tipi ve en önemlisi renkler hedef kitleye göre doğru seçilmeli, uygun bir şekilde tasarımla birleştirilmelidir.

Araştırmalara göre tüketicinin ürünle göz göze gelip almaya karar vermek için geçirdiği süre 3sn, bu kısa süre içinde müşteriyle duygusal bağ kurup sizi tercih etmesini sağlamak, işte bu doğru bir ambalaj tasarımının gücünü gösterir...